Kellele ma naeratan?

Kellele ma naeratan?

1h 0min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 24.11.2023

Eeva Mägi hübriid-dokumentaalfilm “Kellele ma naeratan?" räägib ema armastuse tugevusest ja võitlusest viimse hingetõmbeni oma laste eest. See on film ühe noore poisi üleskasvamisest sügavate ja tagasipöördumatute muutuste keskel, otsides oma viisi leinamiseks, maailma mõistmiseks.

Filmi Eesti esilinastus toimus PÖFFi Just Filmi alafestivalil.

Noor naine Mari seisab silmitsi viimases staadiumis vähiga ning samal ajal peab tulist võitlust oma laste hooldusõiguse eest, tõestamaks, et ka haigena on ta oma lastele täisväärtuslik ema. Selle kõige keskel on naise 12-aastane poeg Oliver, kes püüab kõige kiuste jääda rõõmsameelseks ja vapraks, olles igal sammul emale toeks. Mari valmistab tundlikul ja targal moel Oliveri enda surmaks ette, annab juhiseid eluks ja lohutust, kuis peale Mari surma nad omavahel siiski edasi saavad suhelda. Kui see päev saabub, jätkab Oliver emaga oma elu jagamist.

Filmi režissöör ja stsenarist on Eeva Mägi, stsenaariumi kaasautoriks filmi peategelane Oliver Cypriano, kes ühtlasi täidab filmis ka jutustaja rolli. Filmi operaator on Sten-Johan Lill, montaažirežissöör Kersti Miilen, helilooja Tanel Kadalipp, helirežissöör Ranno Tislar, kujundaja Allan Appelberg, kaasprodutsent Dora Nedeczky, produtsent Kristofer Piir. "Kellele ma naeratan?" on osalenud Ice & Fire Docs ning DocCelerator töötubades ning East Silver Market kaastootmisturul, kus oli nomineeritud Silver Eye auhinnale.

Filmi toodeti filmistuudios Allfilm ning tootmist on rahastanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.


Levitaja: Allfilm OÜ
Lavastaja: Eeva Mägi


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.